ART / Etchings etc / Dry points 13535528
nr 1353 5528
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (b. 1926), Sweden. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signed, daterade 1978 och 1979, numrerade 14/150. Sheet: ca 79x62 cm,
DRY POINTS, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 14/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
700
SEK 500
Monday October 12 2020
at 18:09:59
12/10 14:31:17
Sixten Haage
Read more about Sixten Haage